1. Po konsultacji, lekarz specjalista chorób płuc w zależności od sytuacji klinicznej podejmuje decyzję o wyborze dalszego postępowania.
  2. W uzasadnionych przypadkach podejrzenia zaburzeń oddychania podczas snu (bezdechy, chrapanie) zalecone zostanie badanie poligraficzne wykonywane w domu pacjenta przez 2-3 noce (w celu adaptacji do aparatu) w terminie dogodnym dla pacjenta.
  3. W sytuacji potwierdzenia bezdechu podczas snu i/lub chrapania podjęta zostanie optymalna terapia:

Leczenie za pomocą aparatu CPAP

Próba leczenia CPAPem odbywa się w domu pacjenta. Przez okres tygodnia pacjent otrzymuje dopasowany do jego potrzeb aparat autoCPAP. Oferujemy profesjonalną pomoc w doborze sprzętu. Po sukcesie terapeutycznym pacjent otrzymuję wyniki oraz druk do refundacji aparatu przez NFZ.

Konsultacja i ewentualne leczenie laryngologiczne

Konsultacja u specjalisty dietetyka

Pomoc w redukcji masy ciała

Konsultacje prowadzi

dr n. med. Beata Brajer-Luftmann

Specjalista chorób płuc i chorób wewnętrznych, od 2002r związana z Kliniką Pulmonologii, Alergologii i Onkologii Pulmonologicznej Szpitala Klinicznego im. Przemienienia Pańskiego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, gdzie od ponad 15 lat zajmuje się diagnostyką i leczeniem zaburzeń oddychania podczas snu. Udziela również konsultacji w języku angielskim.

Współpracują: dr. hab. n. med. Maciej Wróbel – specjalista otolaryngolog, mgr Marzena Kasprzak – dietetyk, psychodietetyk, diet coach